Officers of the Grand Court of New South Wales for 2016 - 2017

GRAND COURT OFFICERS 2016 - 2017

Grand Royal Matron H.L.Christine Wagener
Grand Royal Patron S.K. Alan Bover
Grand Associate Matron H.L Kate Wallace
Grand Associate Patron
Grand Treasurer H.L. Eileen Jeffery
Grand Secretary H.L. Heather Baker
Grand Conductress H.L. Judith Prince
Grand Associate Conductress H.L. Sylvia Lowe
Grand Trustee 1 year H.L. Faye Ward
Grand Trustee 2 years H.L. Anne Ellicott
Grand Trustee 3 years S.K. Donald Cobcroft
Grand Commissioner of Appeals 1 year H.L. Hannah Mills
Grand Commissioner of Appeals 2 years H.L. Clair Martirie
Grand Commissioner of Appeals 3 years H.L. Margaret Monaghan
Grand Prelate S.K. Russell Barnard
Grand Marshal H.L. Helen Wright
Grand Marshal in the East H.L. Heather Weston
Grand Marshal in the West H.L. June Leahy
Grand Lecturer H.L. Marie Cameron
Grand Standard Bearer H.L. Dulcie Piper
Grand Historian H.L. Rosemary Atkinson
Grand Fraternal Correspondent H.L. Mavis Cobcroft
Grand Truth H.L. Lorraine Rayner
Grand Faith H.L. Linda Taylor
Grand Wisdom H.L. Helen Birch
Grand Charity H.L. Audrey Watson
Grand Musician H.L. Marian Scherer
Grand Warder S.K. Stuart Lang
Grand Sentinel S.K. Tom McDonald
Grand Page H.L. Beverley Mannix
Grand Crown Bearer H.L. Joyce Chambers
Grand Sword Bearer S.K. Tom McDonald

DEPUTY GRAND ROYAL MATRONS
Sydney Australia Kiama Court No.1
North Sydney Court No.7 H.L. Lola White
Royal Haven Court No.13 H.L. Carol Weller
Hawkesbury Court No.18 H.L. Dalvene Sheppard
Central Lakes Court No.20 H.L. Clare Martire
Royal Victoria Court No.1 H.L. Helen Birch
Endeavour Court No.2 H.L. Helen Wright
Southern Cross Court No. 1 H.L. Jennifer Helm

DEPUTY GRAND ROYAL PATRONS
Tasmania S.K. Arthur Helm
Melbourne Districts S.K. Bruce Burn
Shepparton Districts S.K. Gary Lusk
New South Wales S.K. Noel Creighton
Mornington

ASSISTANT GRAND LECTURERS
Sydney Australia Kiama Court No.1 H.L. Iris Creighton
North Sydney Court No.7 H.L. Pam Carey
Royal Haven Court No.13 H.L.Carol Weler Pro-tem
Hawkesbury Court No.18 H.L. Hannah Mills Pro-tem
Central Lakes Court No,20 H.L. Ann Almond
Royal Victoria Court No.1 H.L. Helen Wright Protem
Endeavour Court No.2 H.L. Heather Weston Protem
Southern Cross Court No.1 H.L. Margaret Campbell

GRAND REPRESENTATIVES
Alabama
Alaska
Colorado
Connecticut
Georgia
Illinois
Massachusetts
New Carolina
Oklahoma
Ontario
Scotland
Virginia
Washington
Wisconsin

website by websitePlus